Наша адреса
Мапа проїзду

вул. За Рудкою, 35

Телефон гарячої лінії:
0352 52-64-22


ternopil@vodgosp.te.uaГрафік роботи

Понеділок – П’ятниця
з 08:00 год. до 17:00 год.

Обідня перерва
з 13:00 год. до 13:48 год.

Вихідні дні
субота, неділя

Діяльність відділу водних об`єктів

 

Основні функції відділу водних об'єктів:

1.Участь у розробці та реалізації державних та регіональних програм з питань управління, використання, відтворення поверхневих водних ресурсів.

2.Підготовка пропозицій з питань управління поверхневими водними ресурсами, їх використання та відтворення.

3. Участь у розробці та реалізації заходів щодо екологічного оздоровлення річок, надання у межах компетенції пропозицій до програм соціально-економічного розвитку регіону.

4. Підготовка пропозицій щодо паспортизації малих річок відповідно до завдань Держводагентства України.

5.Надання у межах компетенції довідок юридичним та фізичним особам, інформації щодо водних об`єктів та їх використання.

6. Розгляд та надання пропозицій стосовно режимів роботи водосховищ та  наданих у користування на умовах оренди ставків.

7. Здійснення моніторингу надходження платежів за орендовані водні об’єкти.

8. Участь у розгляді та надання пропозиції стосовно:

- висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування;

- видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду (крім проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів, у внутрішніх морських водах, лиманах та територіальному морі);

- погодження проектів землеустрою;

- погодження договорів оренди водних об'єктів;

- погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів.

9. Надання платних послуг згідно чинного законодавства на замовлення  фізичних та юридичних осіб.

10.Надання практичної допомоги, консультацій управлінням водного господарства облводресурсів з питань, що входять до компетенції відділу.

11.Популяризація екологічних знань, дбайливого ставлення до водних ресурсів.

12.Виконання інших функцій.

Діяльність відділу у 2017 році

Одним із основних напрямків роботи відділу водних об’єктів – відновлення та збереження водних ресурсів. Це постійна кропітка робота з орендарями водних об’єктів, місцевими органами влади й інформаційне забезпечення широких верств населення про стан річок, ставків і водосховищ області.

На водні ресурси Тернопільська область не багата, на одного мешканця припадає від 1 до 1,5 тис. м3 води в рік. Найменш забезпечені: Борщівський, Гусятинський, Заліщицький та Чортківський райони.
В Тернопільській області налічується 1401 річка, 26 водосховищ і 886 ставків.

За період з червня по грудень 2017 року Тернопільське облводресурсів подало 188 пропозицій щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування, з яких 164 дозволи видано Сектором у Тернопільській області Державного агентства водних ресурсів України, а 24 – відмовлено у видачі дозволу.

З початку року подано ­­­81 пропозицію щодо встановлення режимів роботи водних об’єктів. Проведено паспортизацію 16 річок області.

Також проведено обстеження усіх водних об’єктів області, які не перебувають в оренді, визначено їх наповненість водою, придатність до використання, стан гідротехнічних споруд.

Облводресурсів здійснює контроль за сплатою орендної плати за водні об’єкти. Станом на 01.01.2018 р. сплачено за водні об’єкти 208,095 тис. гривень.

Не останнє місце в діяльності управління займає пропагандистська робота, спрямована на популяризацію та дбайливе ставлення до водних ресурсів, їх збереження та відновлення. В облводресурсів організовуються просвітницькі заходи з метою привернення уваги громадськості до стану водних ресурсів, дбайливого ставлення до природних і штучних водних об’єктів. 

Враховуючи нинішні проблеми водних ресурсів та з метою виховання екологічної культури громадян Тернопільське обласне управління водних ресурсів на постійній основі проводить екологічні заходи, присвяченні Всесвітнім дням Води, довкілля, Дністра, акції «До чистих джерел», виступи в навчальних закладах, друкуються матеріали у ЗМІ та інтернет-виданнях, створюються агітаційні буклети.

Щороку облводресурсів проводить заходи, присвяченні Всесвітньому дню Води (22 березня). Зокрема, у 2017 році працівники провели благоустрій набережної Тернопільського ставу із залученням небайдужих тернополян та школярів; взяли участь у ранковому ефірі телеканалу ТТБ Тернопільської обласної телерадіокомпанії; виступили на місцевому радіо; проводили лекції у шкільних навчальних закладах області; провели акцію «Заліснення витоку річки Коропець».

З метою підвищення екологічної свідомості підростаючого покоління та позитивного ставлення до питань охорони води управлінням організовано конкурс на найкращу творчу роботу «Вода – це життя». У роботах діти показують своє бачення глобальних проблем забруднення та нераціонального використання водних ресурсів.  Цього року у конкурсі взяли участь 437 дітей з усіх районів області. Діти віком від 6 до 18 років представляли свої роботи у таких номінаціях як: малюнок, фото, презентація, твір та вірш. Усі переможці нагородженні грамотами та подарунками.

Водогосподарські організації Тернопільської області широко пропагують дбайливе ставлення до водних ресурсів, закликають громадськість активно включатися в роботу з відновлення водних джерел, а також проводять її власними силами.

Протягом 2017 року силами обласного та міжрайонних управлінь відновлено, упорядковано та облаштовано 32 джерела, розчищено і поглиблено 23,1 км ділянок річок, 7,7 тис.м3 ставків, 23,1 км каналів, залужено й заліснено 3,9 га прибережно-захисних смуг, ліквідовано стихійних та упорядковано 12 сміттєзвалищ.

Інформація

Прогноз погоди

https://www.vodgosp.te.ua/

 

Стан гідрологічної обстановки на річках Тернопільської області 02.08.2019 р.

 

Водомірні пости річки Дністер

Рівень води над «0» графіка поста

Зміна рівня води за добу

 

Галич

128 см

+1

Нижнів

229 см

-5

Заліщики

262 см

      -2

 

Штормове попередження

-