Наша адреса
Мапа проїзду

вул. За Рудкою, 35

Телефон гарячої лінії:
0352 52-64-22


ternopil@vodgosp.te.uaГрафік роботи

Понеділок – П’ятниця
з 08:00 год. до 17:00 год.

Обідня перерва
з 13:00 год. до 13:48 год.

Вихідні дні
субота, неділя

Без води - і ні туди, і ні сюди

Газета Тернопільської обласної ради і обласної державної адміністрації "Свобода"

Анатолій Качка: «Щоб не будувати нових лікарень, треба дбати про екологію»
Неодноразово голова облдержадміністрації Степан Барна наголошував на проблемі неефективної діяльності управління водних ресурсів області. Він акцентував: якщо робота не покращиться, то до керівництва прийдуть інші люди, котрі таки наведуть лад. І своєї обіцянки дотримав.
Так, 19 січня, на Водохреще, Степан Степанович відрекомендував нового керівника управління водних ресурсів. Ним став колишній очільник Збаразької РДА Анатолій Качка.
З тих пір минуло більше двох місяців, тож ми вирішили поцікавитися у Анатолія Ярославовича, з якими труднощами довелося зіткнутися на новому місці.
«Однією з основних наших проблем вважаю нестачу кадрів.  У нас доволі специфічна вузькоспеціалізована галузь. Нам потрібні такі фахівці, як інженери, гідрологи,  спеціалісти із земельних робіт.  Здебільшого у нас працюють люди передпенсійного віку. А молодим такі спеціальності при доволі не конкурентній зарплаті, певна річ, не цікаві.  Тож обходимось тими ресурсами, що маємо нині, і надіємося на краще».
Анатолій Качка розповів, що відколи він на цій посаді, намагається відновлювати імідж управління, разом із підлеглими шукає можливості для розширення сфери послуг.
«Основне наше завдання -  обслуговування водогосподарських меліоративних каналів.  Щорічні обсяги очистки їх  від намулу становлять від 30 до 50 тис. м3, обкошування каналів і берм – близько 2 тис. га, а ремонт гідротехнічних споруд – 200-500 шт. До прикладу,  у 2017 році об’єм очищення від мулу міжгосподарських каналів становив 32,45 тис. м3, обкошено осушувальні канали на  площі 2099,8 га, відремонтовано 461 гідротехнічна споруда. Об’єм очистки внутрішньогосподарських каналів склав 5,1 тис. м3.
Окрім цього, надаємо такі платні послуги населенню: калькуляція вартості розрахунків потреби у воді та оцінки обсягів водокористування; виконання проектних робіт; підготовка та видача юридичним і фізичним особам  технічних умов для проведення інженерних робіт на землях водного фонду та об’єктах меліоративних систем; проведення розрахунків та надання рекомендацій з питань проведення аналізу складу стічних вод та періодичності оцінки їх параметрів під час скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти; проведення топографо-геодезичних робіт та виготовлення проектної документації на водойми, відбір проб і визначення якості підземних, поверхневих та зворотних вод тощо. Повний перелік усіх послуг є на нашому сайті  www.vodgosp.te.ua».
Анатолій Ярославович розповів, що на водні ресурси Тернопільська область не багата, на одного мешканця припадає від 1 до 1,5 тис. м3 води в рік. Зокрема, найменш забезпечені: Борщівський, Гусятинський, Заліщицький та Чортківський райони.
В Тернопільській області налічується 1401 річка, 26 водосховищ і 886 ставків. Щодо останніх існує найбільша проблема, оскільки лише 387 ставків офіційно орендують суб’єкти господарювання, а отже, й сплачують кошти державі.
«За період з червня по грудень 2017 року Тернопільське обласне управління водних ресурсів подало 188 пропозицій щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування, з яких 164 задоволено Державним агентством водних ресурсів України у Тернопільській області, а стосовно 24 отримано відмову.
Також проведено обстеження усіх водних об’єктів області, які не перебувають в оренді, визначено їх наповненість водою, придатність до використання, стан гідротехнічних споруд.
Облводресурсів здійснює контроль за сплатою орендної плати за водні об’єкти. Так, станом на 01.01.2018 р. сплачено за водні об’єкти 208,095 тис. грн».
Голова управління додав, що наразі вкрай необхідно оновити реєстр ставків. Оскільки на сьогодні є чимало водойм, котрі повністю пересохли, відповідно, потрібно змінити їхнє цільове призначення. Пан Анатолій запевнив, що до середини літа цей реєстр буде створено.
«Сьогодні ми співпрацюємо з обласною адміністрацією, зокрема з відділом ЖКГ. Проводимо роботи щодо відновлення та підтримки водних ресурсів в області. Це і ремонт, і встановлення башт, водогонів. Розробили спеціальні програми, на реалізацію яких, сподіваємося, нам нададуть кошти.
Сьогодні люди нарешті зрозуміли, наскільки важливо зберігати природу, підтримувати екологію. Адже від цього залежить наше майбутнє. Переконаний, що краще будувати очисні споруди, стадіони, ніж лікарні».
Як би не було складно, пан Качка бачить гарні перспективи управління. Чиновник розповів, що є намір робити профтехучилищам області державні замовлення. Тобто, молода людина, закінчивши навчальний заклад, зможе одразу ж потрапити на роботу за спеціальністю. Анатолій Ярославович сподівається, що невдовзі в управлінні оновлять обладнання, зокрема у хімічних лабораторіях, техніку, автопарк, піднімуть заробітні плати. Голова управління намагатиметься зробити усе, щоб зацікавити молодих спеціалістів працювати в напрямку збереження та розвитку водних ресурсів області.
Також Анатолій Ярославович розповів, що 22 березня відзначатимуть Всесвітній день води, у рамках якого заплановано чимало заходів. Зокрема і цікаві пізнавальні лекції про правильне використання водних ресурсів, а також здійснення благоустрою на набережній Тернопільського ставу.
«Уже підбили підсумки конкурсу  на найкращу творчу роботу (малюнок, фото, відео) «Вода – це життя», який було оголошено в рамках відзначення 22 березня 2018 року Всесвітнього дня води.
На розгляд конкурсної комісії надійшло понад 430 робіт з усієї області. Приємно, що до цього активно долучилася молодь, школярі. 22 березня ми відзначимо авторів найкращих робіт подарунками та відзнаками».
Зоряна ДЕРКАЧ

Інформація

Прогноз погоди

http://www.vodgosp.te.ua/

 

Стан гідрологічної обстановки на річках Тернопільської області 24.04.2019 р.

 

Водомірні пости річки Дністер

Рівень води над «0» графіка поста

Зміна рівня води за добу

 

Галич

149 см

+3

Нижнів

257 см

-7

Заліщики

279 см

     -3

 

Штормове попередження

-