Наша адреса
Мапа проїзду

вул. За Рудкою, 35

Телефон гарячої лінії:
0352 52-64-22


ternopil@vodgosp.te.uaГрафік роботи

Понеділок – П’ятниця
з 08:00 год. до 17:00 год.

Обідня перерва
з 13:00 год. до 13:48 год.

Вихідні дні
субота, неділя

Діяльність відділу водних об`єктів

 

Основні функції відділу водних об'єктів:

1.Участь у розробці та реалізації державних та регіональних програм з питань управління, використання, відтворення поверхневих водних ресурсів.

2.Підготовка пропозицій з питань управління поверхневими водними ресурсами, їх використання та відтворення.

3. Участь у розробці та реалізації заходів щодо екологічного оздоровлення річок, надання у межах компетенції пропозицій до програм соціально-економічного розвитку регіону.

4. Підготовка пропозицій щодо паспортизації малих річок відповідно до завдань Держводагентства України.

5.Надання у межах компетенції довідок юридичним та фізичним особам, інформації щодо водних об`єктів та їх використання.

6. Розгляд та надання пропозицій стосовно режимів роботи водосховищ та  наданих у користування на умовах оренди ставків.

7. Здійснення моніторингу надходження платежів за орендовані водні об’єкти.

8. Участь у розгляді та надання пропозиції стосовно:

- висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування;

- видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду (крім проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів, у внутрішніх морських водах, лиманах та територіальному морі);

- погодження проектів землеустрою;

- погодження договорів оренди водних об'єктів;

- погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів.

9. Надання платних послуг згідно чинного законодавства на замовлення  фізичних та юридичних осіб.

10.Надання практичної допомоги, консультацій управлінням водного господарства облводресурсів з питань, що входять до компетенції відділу.

11.Популяризація екологічних знань, дбайливого ставлення до водних ресурсів.

12.Виконання інших функцій.

 

Діяльність відділу за 9 місяців 2016 року

Водний фонд Тернопільської області складається з поверхневих (річки, водосховища, ставки) і підземних вод.

Під водою зайнято 19,4 тис. га., це 1,4%  загальної території області, у тому числі під водосховищами, ставками та іншими штучними водоймами   8,714 тис. га.

Ріки області значною мірою зарегульовані, утримують 26 водосховищ загальною площею  3087 га., об’ємом 81,2 млн. м³, та 886 ставків загальною площею  5627 га, об’ємом 58,8 млн. м³. Тільки на р. Серет їх розмістилося  12 водосховищ, загальним об’ємом  38,5 млн. м³.

Прогнозні запаси підземних вод оцінюються в 593 млн.м3, затверджені –  122 млн. м³. Для забору води пробурені 3358 свердловин, облаштовано 74 тис. 300 колодязів.

Одним із основних напрямків роботи відділу водних об’єктів – відновлення та збереження водних ресурсів. Це постійна і копітка робота з орендарями водних об’єктів, місцевими органами влади й інформаційне забезпечення широких верств населення про стан ставків і водосховищ області.

Тернопільське облводресурсів у 2016 році акцентує увагу  забезпеченні надходження орендної плати у відповідності до Методики визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 р. № 236. Керуючись Методикою, середня річна вартість оренди 1 га. водного плеса становить 430 грн.

За 9 місяців 2016 року взято участь у розгляді та надання пропозиції стосовно 208 висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування.

Відділом водних об’єктів за 9 місяців 2016 року юридичним і фізичним надано послуг на суму 102,0 тис. грн. Фахівці відділу виготовляють технічні паспорти ставків, водосховищ  та рибогосподарських технологічних водойм, розробляють технічну документацію для дозволів на спеціальне водокористування і гранично-допустимих скидів; здійснюють розрахунки водогосподарських балансів, встановлюють режими роботи водних об’єктів.

Під постійним контролем стан водних об’єків і, особливо, гідротехнічних споруд. Тернопільська область перебуває у стані гідрологічної посухи, що передбачає додаткові вимоги до утримання водних об’єктів. На вимогу облводресурсів регулюються рівні води в ставках і водосховищах, проводиться ремонт гідротехнічних споруд.

Відділ водних ресурсів постійно працює над збереженням водних об’єктів і утриманням земель водного фонду в належному стані.

 

До Всесвітнього дня води:проведено конкурс «Вода – це життя», в якому взяли участь понад 80 дітей з усіх районів області; розміщено інформативні плакати про День води у потязі «ІнтерСіті» Тернопіль – Дарниця та в навчальних закладах м. Тернополя з посиланням на сайт облводресурсів за додатковою інформацією; взято участь у ранковому ефірі телеканалу ТТБ Тернопільської обласної телерадіокомпанії «Ранок з ТТБ» на тему «Використання водних ресурсів в умовах маловоддя». Також працівники управління брали участь в акціях: «Зробимо Україну чистою», «За чисте довкілля», «Місячник благоустрою», «Дерева Миру».

Інформація