Наша адреса
Мапа проїзду

вул. За Рудкою, 35

Телефон гарячої лінії:
0352 52-64-22


ternopil@vodgosp.te.uaГрафік роботи

Понеділок – П’ятниця
з 08:00 год. до 17:00 год.

Обідня перерва
з 13:00 год. до 13:48 год.

Вихідні дні
субота, неділя

Діяльність відділу водних об`єктів

 

Основні функції відділу водних об'єктів:

1.Участь у розробці та реалізації державних та регіональних програм з питань управління, використання, відтворення поверхневих водних ресурсів.

2.Підготовка пропозицій з питань управління поверхневими водними ресурсами, їх використання та відтворення.

3. Участь у розробці та реалізації заходів щодо екологічного оздоровлення річок, надання у межах компетенції пропозицій до програм соціально-економічного розвитку регіону.

4. Підготовка пропозицій щодо паспортизації малих річок відповідно до завдань Держводагентства України.

5.Надання у межах компетенції довідок юридичним та фізичним особам, інформації щодо водних об`єктів та їх використання.

6. Розгляд та надання пропозицій стосовно режимів роботи водосховищ та  наданих у користування на умовах оренди ставків.

7. Здійснення моніторингу надходження платежів за орендовані водні об’єкти.

8. Участь у розгляді та надання пропозиції стосовно:

- висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування;

- видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду (крім проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів, у внутрішніх морських водах, лиманах та територіальному морі);

- погодження проектів землеустрою;

- погодження договорів оренди водних об'єктів;

- погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів.

9. Надання платних послуг згідно чинного законодавства на замовлення  фізичних та юридичних осіб.

10.Надання практичної допомоги, консультацій управлінням водного господарства облводресурсів з питань, що входять до компетенції відділу.

11.Популяризація екологічних знань, дбайливого ставлення до водних ресурсів.

12.Виконання інших функцій.

Діяльність відділу за 9 місяців 2017 року

Одним із основних напрямків роботи відділу водних об’єктів – відновлення та збереження водних ресурсів. Це постійна кропітка робота з орендарями водних об’єктів, місцевими органами влади й інформаційне забезпечення широких верств населення про стан річок, ставків і водосховищ області.

На водні ресурси Тернопільська область не багата, на одного мешканця припадає від 1 до 1,5 тис. м3 води в рік. Найменш забезпечені: Борщівський, Гусятинський, Заліщицький та Чортківський райони.
В Тернопільській області налічується 1401 річка, 26 водосховищ і 886 ставків.
Відповідно до наявної в облводресурсів інформації із 912 водних об’єктів, розташованих на території області, станом на 01 жовтня 2017 року в оренді  знаходиться 475 водних об’єктів і за ними проводиться більш-менш належний догляд, 437 водних об’єктів перебувають поза межами правових орендних відносин, за них не сплачується орендна плата і вони становлять потенційну загрозу населеним пунктам і сільськогосподарським угіддям. Найбільше таких об’єктів нараховується в Борщівському (57 об’єктів), Бучацькому (90 об’єктів), Гусятинському (40 об’єктів), Козівському (33 об’єкти), Монастириському (32 об’єкти), Чортківському (34 об’єкти) районах.  
За звітний період сплачено до бюджетів різних рівнів за оренду водних об’єктів – 121,82 тис. грн. Ці кошти мають цільове призначення і мають спрямовуватись на водоохоронні заходи. На низькому рівні здійснюється сплата за оренду водних об’єктів у Борщівському, Підгаєцькому, Підволочиському, Монастириському та Тернопільському районах.
В 2017 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища структурні підрозділи облводресурсів виконали природоохоронні заходи із відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану русла річки Іква та водоподаючого каналу на території Великобережецької та Великомлинівецької сільських рад Кременецького району на суму 432,1 тис. грн.
В області пробурено більше 3,5 тис артсвердловин, значна частина з них використовується без дозвільних документів. Необхідно провести інвентаризацію артсвердловин, більшість з них використати для централізованого водопостачання, особливо в умовах маловоддя.
Для попередження надзвичайних ситуацій на водних об`єктах за ініціативи облводресурсів обстежено 621 водний об`єкт та 912 гідротехнічних споруд. Підготовлено 287 висновків щодо погодження дозволів на спецводокористування та розроблено 80 режимів роботи водних об`єктів.

В період щорічних Всеукраїнських акцій «Місячника благоустрою», «Дня Води», «Дня Довкілля» працівниками облводресурсів разом з підвідомчими організаціями розчищено від сміття 19,3 км берегів, прибрано 17,7 га території, висаджено 242 дерева та 91 кущ, ліквідовано 16 стихійних сміттєзвалищ, упорядковано 17 джерел; проведена просвітницька робота серед населення, школярів, підготовленні статті в газети, проведені виступи на радіо та телебаченні.

Спеціалісти управлінь водного господарства приймали участь в нарадах райдержадміністрацій щодо управління водними ресурсами, проводили роботу з органами місцевої влади.

До Всесвітнього дня води: проведено конкурс «Вода – це життя», в якому взяли участь 437 дітей з усіх районів області; участь у ранковому ефірі телеканалу ТТБ Тернопільської обласної телерадіокомпанії; виступи на радіо; проведено лекції у шкільних навчальних закладах області; проведено акцію «Заліснення витоку річки Коропець»; опубліковано статті в ЗМІ.

Інформація

Прогноз погоди

http://www.vodgosp.te.ua/

 

Стан гідрологічної обстановки на річках Тернопільської області 15.01.2018 р.

 

Водомірні пости річки Дністер

Рівень води над «0» графіка поста

Зміна рівня води за добу

 

Галич

206 см

 -5 см

Нижнів

299 см

 -15 см

Заліщики

330 см

 -8 см

 

Штормове попередження

                  -