Наша адреса
Мапа проїзду

вул. За Рудкою, 35

Телефон гарячої лінії:
0352 52-64-22


ternopil@vodgosp.te.uaГрафік роботи

Понеділок – П’ятниця
з 08:00 год. до 17:00 год.

Обідня перерва
з 13:00 год. до 13:48 год.

Вихідні дні
субота, неділя

Діяльність технічного відділу

Діяльність відділу техногенно-екологічної безпеки

впродовж  2016 року

1.Проводилися чергові обстеження водних об’єктів області, їх готовності до роботи в умовах надзвичайних ситуацій. За результатами перевірок узагальнено технічний стан об’єктів. Про необхідність усунення наявних на цих об’єктах недоліків та порушень інформовано місцеві органи влади, вказано шляхи вирішення. Станом на 1 січня 2017 року спеціалістами облводресурсів та МУВГ обстежено 1697 водних об’єктів та ГТС.

2.На виконання Доручення Держводагентства України від 02.08.2016 року № 3879/3/11-16 «Щодо виконання заходів з попередження пожеж на торфовищах»  та протокольного рішення засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15.07.2016 облводресурсів та працівниками МУВГ проводився моніторинг стану виконання заходів з попередження пожеж на торфовищах, що знаходяться в зоні відповідальності управління.

Із настанням пожежонебезпечного періоду на торфовищах облводресурсів вжито наступні заходи з попередження пожеж на торфовищах:

· підготовлено доручення начальника облводресурсів від 02.08.2016 року № 693 «Щодо виконання заходів з попередження пожеж на торфовищах та інформування облводресурсів по їх виконанню»;

· на засіданні колегії облдержадміністрації затверджені заходи з протидії загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах області, в тому числі на торфовищах, та зобов’язано керівництво Шумської райдержадміністрації забезпечити виготовити проектно-кошторисну документацію на проведення робіт по відновленню внутрішньогосподарських осушувальних систем для унеможливлення виникнення торф’яних пожеж;

· підготовлено пропозиції Теребовлянській райдержадміністрації та органам місцевого самоврядування сіл Малий Говилів, Мшанець та Іванівка, на території яких знаходиться торф’яний масив, на проведення робіт по підняттю рівня води в р. Тайна;

· облводресурсів та працівниками МУВГ постійно проводиться моніторинг стану регулюючих гідротехнічних споруд, їх ремонт та обслуговування на м/г осушних системах;

· в обласному та міжрайонних управліннях створені мобільні аварійні бригади, забезпечена їх комплектація засобами пожежогасіння та знаходиться в готовності техніка, яка може задіюватись до гасіння пожеж;

· в робочому стані знаходиться польдерна насосна станція в Монастириському районі;

· постійно проводиться профілактична та просвітницька робота з місцевим населенням щодо правил поведінки у зонах торфовищ у засушливих погодних умовах, а також унеможливлення створення перешкод руху води на штучних та природних водотоках. Здійснюється інформування населення через друковані ЗМІ та інтернет-видання;

· в обласному управлінні та в міжрайонних управліннях проводяться заходи по створенню необхідного аварійного запасу матеріалів, призначених для запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, відповідно до нормативів.

3.Проводився контроль за виконанням розпорядження голови Тернопільської облдержадміністрації від 16.11.2015 року №703-од «Про стан використання водних об’єктів Тернопільської області, вжиття заходів щодо його покращення та запобігання виникнення на них надзвичайних ситуацій». Організовано та проведено семінари з керівниками територіальних громад області щодо належного забезпечення населення і галузей економіки на підвідомчих територіях водними ресурсами в необхідних обсягах і нормативної якості.

4.Прийнято участь в штабних навчаннях з органами управління Гусятинської та Підгаєцької ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту з метою визначення готовності сил і засобів служб цивільного захисту до дій за призначенням під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

5.Уточнено Порядок взаємодії управління облводресурсів з органами управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

6.У підпорядкованих облводресурсів водогосподарських організаціях підтримувались в готовності аварійні бригади і диспетчерські служби, які можуть бути використані при виконанні заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій в мирний час та на особливий період.

7.Підтримується в задовільному стані до використання захисна споруда (ПРУ №75381) облводресурсів. Споруда готова до використання за призначенням.

8.Здійснювався контроль на попередження потрапляння небезпечних речовин у водні об’єкти на території області (6 травня 2016 року участь в нараді з питань забруднення річки Рудка Мала внаслідок здійснення виробничої діяльності ПП «Масар-Агро» при Гусятинській РДА).

9.Забезпечувався постійний аналіз та узагальнення інформації про водогосподарську обстановку в області, яка передавалась в Кризовий центр Держводагентства України та Дністровсько-Прутське БУВР. Відповідно дана інформація доводилася до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування через засоби масової інформації ( «Вільне життя»від 7 вересня 2016 року № 70 «ЧИ БУДЕМО З ВОДОЮ: від самодіяльності до цивілізації, від 5 жовтня 2016 року № 78 «Чи стане питна вода дорожчою від золота?»).

Інформація щодо готовності до пропуску льодоходу,

повені та паводків у 2017 р.

 

На виконання наказу Держводагентства України від 30 грудня 2016 року № 254 «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2017 році» та з метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об'єктів, сільськогосподарських угідьвід шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені та паводків в Тернопільському облводресурсів виданий відповідний наказ від 11.01.2017 р. № 1, яким затверджено склад аналітично-диспетчерського центру обласного управління водних ресурсів та План дій Тернопільського облводресурсів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році.

Внесені зміни до персонального складу диспетчерських служб міжрайонних управлінь водного господарства.

Забезпечується постійний аналіз та узагальнення інформації про водогосподарську обстановку в області.

Проведено відповідну роботу, спрямовану на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах області. Стан використання водних ресурсів області, вжиття заходів щодо його покращення та запобігання виникнення на них надзвичайних ситуацій розглянуто на черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації. Рішення комісії з цього питання доведено до виконавців, проводиться контроль за його виконанням.

За ініціативи облводресурсів продовжено терміни виконання завдань, визначених в  розпорядженні голови Тернопільської облдержадміністрації від 16.11.2015 №703-од «Про стан використання водних об’єктів Тернопільської області, вжиття заходів щодо його покращення та запобігання виникнення на них надзвичайних ситуацій».

Завчасно обстежено захисні дамби, водойми, гідротехнічні споруди, визначено їх готовність до роботи під час льодоходу повені та паводків. Особлива увага приділена належному утриманню водогосподарських систем і технічному стану гідротехнічних споруд потенційно-небезпечних водних об’єктів.

Виявлені недоліки узагальнено та на адресу районних державних адміністрацій і ряду голів сільських рад підготовлено та направлено відповідні листи з конкретними пропозиціями про необхідність їх усунення, приведення гідротехнічних споруд водних об’єктив у робочий стан, виготовлення у встановленому законодавством порядку на ці споруди правовстановлюючих документів.

Результати проведеної роботи будуть розглянуті на черговому засіданні регіональної комісії в лютому місяці 2017 року.

Уточнені порядки взаємодії з відповідними територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, басейновими управліннями у разі загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором.

Забезпечується виконання Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році, затвердженого наказом Держводагентства України від 30.12.2016 №254 та Плану дій органів управління цивільного захисту, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році, затвердженого на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації.

У міжрайонних управліннях водного господарства підготовлені до роботи аварійні бригади, які укомплектовані необхідними механізмами і автотранспортом. Створений необхідний аварійний запас будівельних та сипучих матеріалів, мішків, захисного одягу, шанцевого інструменту, пально-мастильних матеріалів. Постійно діє система спостереження за станом водогосподарської обстановки в області. Проводяться заходи по дотриманню режимів роботи водних об’єктів, складений графік чергувань, відповідальних за прийняття оперативних рішень.

Забезпечується співпраця з засобами масової інформації щодо інформування населення з питань цивільного захисту під час повені і паводків.

Інформація

Прогноз погоди

http://www.vodgosp.te.ua/

 

Стан гідрологічної обстановки на річках Тернопільської області 15.01.2018 р.

 

Водомірні пости річки Дністер

Рівень води над «0» графіка поста

Зміна рівня води за добу

 

Галич

206 см

 -5 см

Нижнів

299 см

 -15 см

Заліщики

330 см

 -8 см

 

Штормове попередження

                  -